poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Bo ja się tak szybko nudzę! Nowy cykl na blogu

No i wreszcie coś wymyśliłam! ;]
Uwielbiam ciągłe małe zmiany i poprawianie jakości swojego życia, drobne nawyki i przyjemności. Mam na nie sporo pomysłów i chętnie realizowałabym je wszystkie jednocześnie. Oczywiście jest to skazane na porażkę, a mój cholerny perfekcjonizm każe mi działać na zasadzie wszystko albo nic. 

Postanowiłam zatem zacząć po kawałeczku udoskonalać moje życie, powoli zwiększać swoją systematyczność i mieć z tego przyjemność (a nie rozczarowanie, że coś tam znów nie końca mi wyszło). Plan jest następujący:
będę tworzyć sobie tygodniowe wyzwania

Przez 7 dni codziennie będę wykonywać daną czynność lub zajmować się konkretnym tematem. A potem to odłożę (wiem, to nie sprzyja budowaniu nawyków, ale daje różnorodność i frajdę) i zajmę się czymś zupełnie innym. Nie będę się zniechęcać, nudzić i rzucać swoich postanowień, tydzień przecież wytrzymam! :) 

Start - 29 kwietnia, czyli za tydzień

Teraz gromadzę pomysły. Na pewno będą wyzwania związane z dodatkową (poza studiami) nauką rosyjskiego, angielskiego, tydzień analizowania rynku pracy (pod kątem moich przyszłych wakacyjnych poszukiwań), tydzień dbania o włosy, tydzień filmowy, książkowy, spacerowy, kulinarny itd., nie chcę zdradzać wszystkiego od razu :)
Już mi się podoba! Mam jeszcze sporo pomysłów, nie wiem czy wszystkie zrealizuję, ale czuję potrzebę wniesienia jakiejś energii, zmiany w moją aktualną (wypełnioną głównie studiami i pracą) codzienność. P.S. Może jednak zacznę wcześniej niż 29.04. :P Dam znać!

1 komentarz:

  1. muszę przyznać , że to bardzo dobry pomysł;) ja też szybko się nudzę, więc może też stworzę taki plan?:)
    a co do pracy, też szukam, ale jak na razie kicha... :P

    OdpowiedzUsuń