czwartek, 21 marca 2013

Nie mam planów! Aż dziwnie... ;)

Dziwnie przychodzić tu bez kolejnych pomysłów na ulepszanie swojego życia czy zmuszanie się do roboty... (obowiązują tylko postanowienia noworoczne! ;))

Trochę chaosu się nazbierało teraz w moim życiu i muszę się teraz skupić na kilku sprawach tylko. Ogólnie, żadna nowość: mam za mało czasu. 

Mamy ciężki okres w pracy (bo przedświąteczny i to już od 2 tygodni), spędzam w pracy praktycznie każdą wolną godzinę, a w przyszłym tygodniu to chyba tam zamieszkam (będę miała ferie świąteczne na uczelni, więc całe dnie spędzę w pracy). No ale potrzebuję pieniędzy, więc nie ma co narzekać. Do tego muszę już oddawać co tydzień fragmenty licencjatu (póki co się wyrabiam) i zacząć coś robić z pracą na studiach podyplomowych (mam wybrać temat, napisać konspekt i zebrać materiały). Na uczelni mam też pierwsze kolokwia, eseje itp. Oprócz tego, odchudzam się (wreszcie!) i w związku z tym gotuję, ćwiczę itd. Doszły do tego sprzeczki z moim facetem (i mój tygodniowy foch - najdłuższy w mojej karierze). I naprawdę nie mam ochoty na żadne rozwojowe plany teraz... Mam nadzieję, że po Wielkanocy będę mogła trochę odetchnąć ;]

Na blogu poruszyłam ostatnio 2 kwestie: ograniczenie czas spędzanego przed kompem i palenie mojego chłopaka, wiem że powinnam to skomentować. 
A zatem: niestety nie jestem w stanie napisać ile czas każdego dnia spędzałam przed kopem, owszem, zapisywałam to przez kilka dni, ale na jakiś karteczkach i nie mam pojęcia gdzie mogą się teraz znajdować. Ale cel i tak został zrealizowany - zupełnie szczerze mogę przyznać, że o wiele mniej czasu tracę na siedzenie w necie. Bywają dni, że nie włączam nawet komputera. Jest nieźle. 
Co do palenia: jesteśmy w trakcie "mediacji" ;] Pierwsze rozmowy (bez moich wrzasków) za nami. Dziękuję za Wasze rady, bo dzięki nim ja z nim rozmawiam a nie krzyczę na niego. Nie wymagam, nie rozkazuję, mówię po prostu co mi się nie podoba i dlaczego. Widzę światełko w tunelu (ale to jeszcze nie koniec rozmów o tym), ale miał w tym też udział mój tygodniowy foch, myślę, że dało mu to do myślenia (bo ja często zapominam o jakiś tam sprzeczkach, ale tym razem jestem twarda ;)). Zobaczymy co dalej będzie. 

Czuję wiosnę i chciałabym jakiś zmian, takich radosnych i dających powera, ale na chwilę obecną jestem zbyt przytłoczona codziennymi obowiązkami żeby cokolwiek planować. Czy ktoś wie jak można sobie jeszcze bardziej wydłużyć dobę? Na czym mogłabym oszczędzić jeszcze trochę czasu - komputer ograniczam, telewizora nie mam, uczę się w tramwaju, coś jeszcze?

3 komentarze:

 1. Każdy ma w swoim życiu taki okres - wkrótce to minie. Ja czekam tylko teraz na wiosnę, naprawdę igra sobie z nami w tym roku :)
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chcesz mierzyć czas spędzony na komputerze możesz zainstalować program OM-counter. Nie będziesz musiała niczego zapisywać. Program zrobi to za Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej!
  Nominowałam Cię do Best Blog Award:)

  OdpowiedzUsuń