wtorek, 10 września 2013

Szukam pracy!Chcę w tym roku zmienić pracę!!!! Temat gdzieś przewijał się w moich wpisach, ale tylko jako cel na ten rok. Zamierzam trochę więcej napisać o moich poszukiwaniach. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam! 

Moje poszukiwania ograniczały się do tej pory do odpowiadania na znalezione w Internecie ogłoszenia. W rezultacie odezwały się do mnie 2 firmy. W pierwszej wypełniłam zdalnie test z angielskiego, rosyjskiego i Excela, i nie zostałam zaproszona na rozmowę. W drugiej byłam na najbardziej żenującej rozmowie kwalifikacyjnej jaką można sobie wyobrazić i nie przeszłam do kolejnego etapu. Pan zadał mi 3 standardowe pytania, po których stwierdził, że już w zasadzie ma wszystkie potrzebne informacje, pochwalił moje doświadczenie, po czym poinformował mnie sms-em (!!!!), że nie przeszłam dalej. 

Jak więc widać, poszukiwania są zupełnie nieefektywne i coś trzeba z tym zrobić. Ogłoszenia to za mało! Zaczynam aktywne i konsekwentne (bez zniechęcania się, tym razem!) poszukiwanie mojego nowego zajęcia. 

Jak to się ma do bloga? Będę relacjonować moje działania, omówię nowe dla mnie metody poszukiwania pracy i podrzucę linki do kilku przydatnych narzędzi znalezionych w Internecie. Zapraszam!

To tyle tytułem wstępu. Dodam jeszcze, że celem dla mnie jest znalezienie pracy, w której mogłabym wykorzystywać język rosyjski, najchętniej pracowałabym w dziale personalnym. 

4 komentarze:

 1. Jeśli chcesz zmienić pracę to na pewno Ci się uda! :-) Podoba mi się Twoja podejście.
  Pozdrawiam Paweł Zieliński

  www.twojwybortwojaprzyszlosc.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że się w końcu uda! Pozdrawiam! :)

   Usuń